REAL-EOD

Browse by Series

Up a level
Export as [feed] Atom [feed] RSS 1.0 [feed] RSS 2.0
Number of items: 282.

Télfy, Iván (1868) Solon adótörvényéről. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (1. 1). Eggenberger, Pest.

Télfy, Iván (1868) Adalékok az attikai törvénykönyvhez. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (1. 2). Eggenberger, Pest.

Tárkányi, Béla (1868) A legújabb magyar szentírásról. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (1. 3). Eggenberger, Pest.

Szász, Károly (1868) A Nibelung-ének keletkezéséről és gyanítható szerzőjéről. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (1. 4). Eggenberger, Pest.

Toldy, Ferenc (1868) Tudománybeli hátramaradásunk okai, s ezek tekintetéből Akadémiánk feladása. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (1. 5). Eggenberger, Pest.

Vámbéry, Ármin (1868) A keleti török nyelvről. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (1. 6). Eggenberger, Pest.

Imre, Sándor (1869) Geleji Katona István főleg mint nyelvész. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (1. 7). Eggenberger, Pest.

Bartalus, István (1869) A magyar egyházak szertartásos énekei a XVI. és XVII. században. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (1. 8). Eggenberger, Pest.

Toldy, Ferenc (1869) Adalékok a régibb magyar irodalom történetéhez. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (1. 9). Eggenberger, Pest.

Brassai, Sámuel (1870) A magyar bővített mondat. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (1. 10). Eggenberger, Pest.

Bartalus, István (1870) Bartalus István jelentése felsőaustriai kolostoroknak Magyarországot illető kéziratairól és nyomtatványairól a Magyar Akadémiához. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (1. 11). Eggenberger, Pest.

Mátray, Gábor (1870) A Konstantinápolyból legújabban érkezett négy Corvin-codexről. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (2. 1). Eggenberger, Pest.

Szász, Károly (1870) A tragikai felfogásról : székfoglaló. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (2. 2). Eggenberger, Pest.

Joannovics, György (1870) Adalékok a magyar szóalkotás kérdéséhez. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (2. 3). Eggenberger, Pest.

Finály, Henrik (1870) Adalékok a magyar rokonértelmű szók értelmezéséhez. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (2. 4). Eggenberger, Pest.

Télfy, Iván (1871) Solomos Dénes költeményei és a hétszigeti görög népnyelv. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (2. 5). Eggenberger, Pest.

Zichy, Antal (1871) Q. Horatius szatírái. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (2. 6). Eggenberger, Pest.

Toldy, Ferenc (1871) Újabb adalékok a régibb magyar irodalomtörténetéhez. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (2. 7). Eggenberger, Pest.

Szénássy, Sándor (1872) A latin nyelv és dialektusai : székfoglaló. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (2. 10). Eggenberger, Pest.

Szilády, Áron (1872) A defterekről. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (2. 11). Eggenberger, Pest.

Szvorényi, József (1872) Emlékbeszéd Árvay Gergely Magy. Akad. tag felett. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (2. 12). Eggenberger, Pest.

Kuun, Géza (1872) A sémi magánhangzókról és megjelölésök módjáról. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (2. 8). Eggenberger, Pest.

Szilády, Áron (1872) Magyar szófejtegetések. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (2. 9). Eggenberger, Pest.

Brassai, Sámuel (1872) Commentator commentatus : tarlózatok Horatius satiráinak magyarázói után. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (3. 1). Eggenberger, Pest.

Szabó, Károly (1872) Apáczai Csere János Barcsai Ákos Fejedelemhez benyújtott terve a magyar házban felállítandó első tudományos egyetem ügyében. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (3. 2). Eggenberger, Pest.

Szabó, Imre (1872) Emlékbeszéd Bitnicz Lajos felett. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (3. 3). Eggenberger, Pest.

Barna, Ferdinánd (1872) A finn költészetről tekintettel a magyar ősköltészetre. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (3. 6). Eggenberger, Pest.

Kuun, Géza (1873) Adalékok Krím történetéhez. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (3. 10). Eggenberger, Budapest.

Riedl, Szende (1873) Van-e elfogadható alapja az ik-es igék külön ragozásának. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (3. 11). Eggenberger, Budapest.

Vadnai, Károly (1873) Az első magyar társadalmi regény : Székfoglaló. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (3. 4). Eggenberger, Pest.

Finály, Henrik (1873) Emlékbeszéd Engel József l. tag felett. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (3. 5). Eggenberger, Pest.

Riedl, Szende (1873) Emlékbeszéd Schleiher Ágost külső l. tag felett. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (3. 7). Eggenberger, Budapest.

Riedl, Szende (1873) Emlékbeszéd Grimm Jakab külső tag felett. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (3. 9). Eggenberger, Budapest.

Brassai, Sámuel (1873) Paraleipomena kai diorthoumena : amit nem mondtak s a mit roszul mondtak a commentatorok Virg. Aeneis II. könyvére. Különös tekintettel a Magyarokra. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (4. 1). Eggenberger, Budapest.

Goldziher, Ignác (1873) A nemzetiségi kérdés az araboknál. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (III. 8). Eggenberger, Budapest.

Bálint, Gábor (1874) Bálinth Gábor jelentése Oroszország- és Ázsiában tett utazásáról és nyelvészeti tanulmányairól : melléklet öt khálymik dano hangjegye. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (4. 2). Eggenberger, Budapest.

Bartal, Antal (1874) A classica philologiának és összehasonlító árja nyelvtudománynak mívelése hazánkban. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (4. 3). Eggenberger, Budapest.

Barna, Ferdinánd (1874) A határozott és határozatlan mondatról. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (4. 4). Eggenberger, Budapest.

Goldziher, Ignác (1874) Jelentés a Magyar T. Akadémia könyvtára számára keletről hozott könyvekről, tekintettel a nyomda viszonyokra keleten. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (4. 5). Eggenberger, Budapest.

Szarvas, Gábor (1875) A nyelvújításról. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (4. 10). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Hunfalvy, Pál and Budenz, József (1875) Jelentések : I. Az orientalistáknak Londonban 1874-ben tartott nemzetközi gyűléséről : II. A németországi philologok és tanférfiak 1874-ben Innsbruckban tartott gyűléséről. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (4. 6). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Fogarasi, János (1875) Az új szókról. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (4. 7). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Toldy, Ferenc (1875) Az új magyar orthológia. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (4. 8). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Barna, Ferdinánd (1875) Az ik-es igékről. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (4. 9). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Barna, Ferdinánd (1875) Nyelvészkedő hajlamok a magyar népnél. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (5. 1). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Brassai, Sámuel (1875) A neo- és paleológia ügyében. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (5. 2). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Barna, Ferdinánd (1875) A hangsúlyról a magyar nyelvben. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (5. 3). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Ballagi, Mór (1875) Brassai és a nyelvújítás. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (5. 4). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Arany, László (1876) Bérczy Károly emlékezete. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (5. 10). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Szász, Károly (1876) Emlékbeszéd Kriza János l. t. felett. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (5. 5). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Bartalus, István (1876) A művészet és a nemzetiség : Székfoglaló. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (5. 6). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Télfy, Iván (1876) Aeschylos. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (5. 7). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Barna, Ferdinánd (1876) A mutató névmás hibás használata. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (5. 8). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Imre, Sándor (1876) Nyelvtörténeti tanulságok a nyelvújításra nézve. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (5. 9). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Mayr, Aurél (1876) A lágy aspiráták kiejtéséről a zendben. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (6. 1). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Bálint, Gábor (1876) A mandsuk szertartásos könyve. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (6. 2). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Barna, Ignácz (1876) A rómaiak satírájáról és a satíra íróikról : (székfoglaló). Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (6. 3). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Joannovics, György (1877) Az ik-es igékről. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (6. 10). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Goldziher, Ignác (1877) A spanyolországi arabok helye az iszlám fejlődése történetében összehasonlítva a keleti arabokéval : Székfoglaló. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (6. 4). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Szász, Károly (1877) Emlékbeszéd Jakab István l. t. fölött. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (6. 5). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Bartalus, István (1877) Emlékbeszéd Mátray Gábor l. tag felett. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (6. 6). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Szilágyi, István and Vaszary, Kolozs and Révész, Imre (1877) Adalékok a M. T. Akadémia megalapitása történetéhez. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (6. 7). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Barna, Ferdinánd (1877) A mordvaiak történelmi viszontagságai. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (6. 8). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Télfy, Iván (1877) Eranos. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (6. 9). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Barna, Ferdinánd (1877) Egy szavazat a nyelvújítás ügyében. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (7. 1). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Budenz, József (1877) Podhorszky Lajos magyar-sínai nyelvhasonlítása. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (7. 2). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Zichy, Antal (1878) Lessing : székfoglaló. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (7. 3). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Barna, Ferdinánd (1878) Kapcsolat a magyar és szuomi irodalom között. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (7. 4). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Barna, Ferdinánd (1878) Néhány ősműveltségi tárgy neve a magyarban. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (7. 5). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Volf, György (1879) Bátori László és a Jordánszky-codex bibliafordítása. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (7. 10). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Télfy, Iván (1879) Rankavis Kleon uj görög drámája. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (7. 6). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Imre, Sándor (1879) A nevek uk és ük személyragairól. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (7. 7). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Ballagi, Mór (1879) Emlékbeszéd Székács József t. tag fölött. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (7. 8). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Vámbéry, Ármin (1879) A török-tatár nép primitív culturájában az égi testek. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (7. 9). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Ábel, Jenő (1879) Corvincodexek. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (8. 1). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Barna, Ferdinánd (1879) A mordvaiak pogány istenei és ünnepi szertartásai. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (8. 2). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Genetz, Arvid (1879) Orosz-lapp utazásomból. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (8. 3). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Zichy, Ágost (1879) Tanulmány a japáni művészetről. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (8. 4). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Szász, Károly (1879) Emlékbeszéd pázmándi Horvát Endre 1839-ben elhúnyt r. t. fölött. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (8. 5). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Hunfalvy, Pál (1879) Ukkonpohár : a régi magyar jogi szokások egy töredéke. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (8. 6). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Mayr, Aurél (1879) Az ugy nevezett lágy aspiraták phoneticus értékéről az ó-indben. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (8. 7). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Imre, Sándor (1880) Beregszászi Nagy Pál élete és munkái. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (8. 10). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Ábel, Jenő (1880) Magyarországi humanisták és a dunai tudós társaság. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (8. 8). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Pozder, Károly (1880) Ujperzsa nyelvjárások. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (8. 9). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Budenz, József (1880) Emlékbeszéd Schiefner Antal k. tag fölött. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (9. 1). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Simonyi, Zsigmond (1881) A jelentéstan alapvonalai : az alakokban kifejezett jelentések. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (10. 1). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Hunfalvy, Pál (1881) A Magyar Tudományos Akadémia és a szómi Irodalmi Társaság. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (10. 3). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Joannovics, György (1881) Értsük meg egymást : (a neologia és orthologia ügyében). Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (10. 4). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Pecz, Vilmos (1881) Euripides tropusai összehasonlitva Aeschylus és Sophokles tropusaival. Miveltségtörténeti és költészeti szempontból. Adalék a költészet összehasonlító tropikájához. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (10. 6). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Kont, Ignác (1881) Lessing mint philologus. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (9. 10). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Bogisich, Mihály (1881) Magyar egyházi népénekek a XVIII-ik századból. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (9. 11). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Simonyi, Zsigmond (1881) Az analogia hatásairól főleg a szóképzésben. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (9. 12). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Zichy, Ágost (1881) A Boro-Budur Jáva szigetén. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (9. 2). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Ballagi, Mór (1881) Nyelvünk ujabb fejlődése. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (9. 3). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Vámbéry, Ármin (1881) A hunnok és avarok nemzetisége. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (9. 4). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Hunfalvy, Pál (1881) A Kún- vagy Petrarka-Codex és a kúnok. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (9. 5). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Szász, Károly (1881) Emlékbeszéd Lewes Henrik György külső tag fölött. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (9. 6). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Barna, Ferdinánd (1881) Ősvallásunk főistenei. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (9. 7). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Ruzsicska, Kálmán (1881) Schopenhauer aesthetikája. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (9. 8). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Barna, Ferdinánd (1881) Ősvallásunk kisebb isteni lényei és áldozati szertartásai. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (9. 9). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Heinrich, Gusztáv (1882) Emlékbeszéd Klein Lipót Gyula kültag felett. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (10. 10). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Bartalus, István (1882) Adalékok a magyar zene történetéhez : Bakfark Bálint lantvirtuóz és zeneköltő és Eszterházy Pál egyházi zenekölteményei. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (10. 11). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Bánóczi, József (1882) A magyar romanticismus. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (10. 12). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Bartalus, István (1882) Ujabb adalékok a magyar zene történelméhez. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (10. 13). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Heinrich, Gusztáv (1882) Etzelburg és a magyar hunmonda : székfoglaló. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (10. 2). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Ballagi, Mór (1882) Baranyai Decsi János és Kis-Viczay Péter közmondásai. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (10. 5). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Szász, Károly (1882) Id. gróf Teleki László ismeretlen versei. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (10. 7). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Bogisich, Mihály (1882) Cantionale et passionale hungaricum Societatis Jesu, residentia Turocensis : XVII-ik századbeli kath. énekgyűjtemény. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (10. 8). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Jakab, Elek (1882) Az erdélyi hírlapirodalom története 1848-ig. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (10. 9). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Hunfalvy, Pál (1883) Ugor vagy török-tatár eredetű-e a magyar nemzet? Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (11. 1). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Télfy, Iván (1883) Ujgörög irodalmi termékek. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (11. 2). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Télfy, Iván (1883) Középkori görög verses regények. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (11. 3). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Pozder, Károly (1883) Idegen szók a görögben és latinban. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (11. 4). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Vámbéry, Ármin (1883) A csuvasokról. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (11. 5). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Majláth, Béla (1883) Telegdi Miklós mester magyar katechismusa 1562-ik évből. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (11. 7). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Kis, Ignácz (1883) Káldi György nyelve. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (11. 8). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Barna, Ferdinánd (1884) Vámbéry Ármin "A magyarok eredete" czímű műve néhány főbb állitásának birálata. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (11. 10). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Ballagi, Mór (1884) A nyelvfejlődés történelmi folytonossága és a Nyelvőr. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (11. 11). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Vámbéry, Ármin (1884) A magyarok eredete és a finn-ugor nyelvészet. 1., Válaszom Hunfalvy Pál birálati megjegyzéseire. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (11. 12). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Hunfalvy, Pál (1884) A számlálás módjai és az év hónapjai. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (11. 6). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Goldziher, Ignác (1884) A muhammedán jogtudomány eredetéről. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (11. 9). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Kont, Ignácz (1884) Seneca tragédiái. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (12. 1). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Nagy, Sándor (1884) Szombatos codexek. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (12. 2). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Szász, Béla (1884) A reflexiv és vallás-erkölcsi elem a költészetben s Longfellow. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (12. 3). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Kúnos, Ignácz and Munkácsi, Bernát (1884) A belviszonyragok használata a magyarban. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (12. 4). Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó, Budapest.

Brassai, Sámuel (1885) A mondat dualismusa. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (12. 10). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Kuun, Géza (1885) A kúnok nyelvéről és nemzetiségéről. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (12. 11). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Ábel, Jenő (1885) Isota Nogarola. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (12. 12). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Vámbéry, Ármin (1885) A magyarok eredete és a finn-ugor nyelvészet. 2., Válasz Budenz József bírálati megjegyzéseire. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (12. 5). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Volf, György (1885) Kiktől tanult a magyar írni, olvasni? : (a régi magyar orthographia kulcsa). Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (12. 6). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Thury, József (1885) A Kasztamuni-i török nyelvjárás. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (12. 7). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Télfy, Iván (1885) Nyelvészeti mozgalmak a mai görögöknél. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (12. 8). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Kálmány, Lajos (1885) Boldogasszony ősvallásunk istenasszonya. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (12. 9). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Heinrich, Gusztáv (1885) Kudrun, a monda és az éposz. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (13. 1). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Barna, Ferdinánd (1885) A votják nép múltja és jelene. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (13. 2). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Barna, Ferdinánd (1885) A votjákok pogány vallásáról. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (13. 5). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Pecz, Vilmos (1886) A kisebb görög tragikusok tropusai miveltségtörténeti és költészeti szempontból : adalékok a költészet összehasonlító tropikájához. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (13. 11). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Télfy, Iván (1886) Heraclius : Rankavis Kleon Hellén drámája, nyelvészeti jegyzetekkel. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (13. 12). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Goldziher, Ignác (1886) Palesztina ismeretének haladása az utolsó három évtizedben. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (13. 3). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Ábel, Jenő (1886) A homerosi Demeter-hymnusról. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (13. 4). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Szarvas, Gábor (1886) A régi magyar nyelv szótára. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (13. 6). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Budenz, József (1886) Egy kis viszhang Vámbéry Ármin úr válaszára vagyis "A magyarok eredete és a finn-ugor nyelvészet" cz. II. értekezésére. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (13. 7). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Szily, Kálmán (1886) Ki volt Calepinus magyar tolmácsa? Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (13. 8). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Bogisich, Mihály (1886) Szegedi Ferencz Lénárt egri püspök énekes könyve 1674. év. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (13. 9). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Joannovics, György (1887) Szórendi tanulmányok I. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (13. 10). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Ábel, Jenő (1887) Az ó- és középkori Terentiusbiographiák. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (14. 1). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Joannovics, György (1887) Szórendi tanulmányok II. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (14. 2). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Barna, Ferdinánd (1887) A mordva nép házassági szokásai. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (14. 3). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Télfy, Iván (1887) Jelentés ujhellén munkákról. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (14. 4). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Kálmány, Lajos (1887) Mythologiai nyomok a magyar nép nyelvében és szokásaiban : a hold nyelvhagyományainkben. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (14. 5). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Putnoky, Miklós (1887) Etymologicum Magnum Romaniae és az összehasonlító nyelvészet jelene Romániában. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (14. 6). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Télfy, Iván (1888) Három franczia hellenista és a volapük. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (14. 10). Franklin-Társulat Nyomdája, Budapest.

Simonyi, Zsigmond (1888) A magyar szótők : általános rész. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (14. 7). Franklin-Társulat Nyomdája, Budapest.

Simonyi, Zsigmond (1888) A nyelvújítás történetéhez. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (14. 8). Franklin-Társulat Nyomdája, Budapest.

Brassai, Sámuel (1888) Szórend és accentus. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (14. 9). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Némethy, Geyza (1889) Euhemeri reliquiae : collegit, prolegomenis et adnotationibus instruxit. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (14. 11). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Vikár, Béla (1889) Gáti István stenogrphiája, kapcsolatban a modern stenographiával. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (14. 12). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Schreiner, Márton (1889) Az iszlám vallásos mozgalmai az első négy században. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (15. 1). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Haraszti, Gyula (1890) André Chénier költészete. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (15. 2). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Simonyi, Zsigmond (1890) Kombináló szóalkotás. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (15. 3). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Hunfalvy, Pál (1890) Az aranyos-széki mohácsi nyelvemlékek. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (15. 4). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Zichy, Antal (1890) Psychiatria és politika. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (15. 5). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Télfy, Iván (1890) Ujabb hellén munkák és a hellén nyelvtanítás. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (15. 6). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Ponori Thewrewk, Emil (1890) A magyar zene tudományos tárgyalása. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (15. 7). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Télfy, Iván (1891) Kisfaludy Károly "Mohácsa" görögül. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (15. 10). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Asbóth, Oszkár (1891) A hangsúly a szláv nyelvekben. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (15. 8). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Simonyi, Zsigmond (1891) A nyelvujítás és az idegenszerűségek. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (15. 9). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Kégl, Sándor (1892) Tanulmányok az ujabbkori persa irodalom történetéből. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (15. 11). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Kuun, Géza (1892) Ujabb adatok a kún Petrarca-codexhez. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (15. 12). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Finály, Henrik (1892) A beszterczei szószedet : latin-magyar nyelvemlék a XV. századból. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (16. 1). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Goldziher, Ignác (1893) A pogány arabok költészetének hagyománya : Székfoglaló értekezés. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (16. 2). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Asbóth, Oszkár (1893) A szláv szók a magyar nyelvben. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (16. 3). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Pecz, Vilmos (1894) Paraspondylos Zotikos költeménye a várnai csatáról. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (16. 4). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Télfy, Iván (1894) Újgörög munkák ismertetése. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (16. 5). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Télfy, Iván (1895) Két új-görög nyelvtan magyarul és a mai görög verstan. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (16. 6). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Szamota, István (1896) A Murmelius-féle latin-magyar szójegyzék 1533-ból : a schwazi ferenczrendi kolostorban őrzött egyetlen példányból. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (16. 7). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest. (In Press)

Hegedűs, István (1896) Guarinus és Janus Pannonius. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (16. 8). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Kúnos, Ignácz (1896) Kisázsia török dialektusairól. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (16. 9). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Pannonius, Janus (1897) Dicsének Jacobus Antonius Marcellusra. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (16. 10). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Mahler, Ede (1898) Egyiptológiai tanulmányok a chronológia köréből. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (17. 1). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Kunos, Ignácz, ed. (1899) Naszreddin hodsa tréfái. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (17. 2). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Kégl, Sándor (1899) A perzsa népdal. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (17. 3). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Melich, János (1900) Melyik nyelvjárásból valók a magyar nyelv régi német jövevényszavai? Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (17. 4). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Kozma, Ferenc (1900) Brassai Sámuel mint aesthetikus és műkritikus. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (17. 5). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Dézsi, Lajos, ed. (1900) Szent Ágoston reguláinak magyar fordítása Coelius (Bánffy) Gergelytől : (1537). Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (17. 6). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Szinnyei, József [id.] (1901) Az első magyar bibliographus. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (17. 10). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Vadnay, Károly (1901) Czakó Zsigmond ismeretlen drámai költeménye. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (17. 7). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Gyomlay, Gyula (1901) Szent István veszprémvölgyi donatiójának görög szövegéről. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (17. 8). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Mahler, Ede (1901) Adalékok az egyiptomi nyelvhez. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (17. 9). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Gyomlay, Gyula (1902) Bölcs Leo taktikája mint magyar történeti kútforrás. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (18. 1). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Katona, Lajos (1902) Temesvári Pelbárt példái. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (18. 2). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Némethy, Géza (1903) A római elégia viszonya a göröghöz. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (18. 3). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Thury, József (1903) A "Behdset-ül-Lugat" czímű csagatáj szótár. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (18. 4). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Katona, Lajos (1903) Alexandriai Szent Katalin legendája középkori irodalmunkban. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (18. 5). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Cserép, József (1903) Határidőszámítás a rómaiaknál. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (18. 6). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Thury, József (1903) Török nyelvemlékek a XIV. század végéig. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (18. 7). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Katona, Lajos (1904) A Teleki-codex legendái. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (18. 10). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Szilasi, Móricz (1904) Adalékok a finn-ugor palatalis mássalhangzók történetéhez. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (18. 8). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Kégl, Sándor (1904) Szenâji és a perzsa vallásos költészet. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (18. 9). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Bayer, József, ed. (1904) Egy magyar Eszther-dráma. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (19. 1). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Haraszti, Gyula (1904) A renaissance franczia színköltészete és színszerűség. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (19. 2). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Thury, József (1904) A közép-ázsiai török irodalom. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (19. 3). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Melich, János (1905) A brassói latin-magyar szótár-töredék. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (19. 4). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Pecz, Vilmos (1905) A classica philologia jövője tekintettel hazai viszonyainkra : székfoglaló. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (19. 5). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Hegedűs, István (1905) Petrarca "Szózatja" és egyik latin költői levele. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (19. 6). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Kunos, Ignácz, ed. (1906) Ada-kálei török népdalok. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (19. 7). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Cserép, József (1906) C. Julius Caesar commentariusainak folytatásai és Asinius Pollio. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (19. 8). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Melich, János, ed. (1906) Szikszai Fabricius Balázs latin-magyar szójegyzéke. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (19. 9). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Kégl, Sándor (1907) Dselâl ed-Dîn Rum̂î négysoros versei. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (19. 10). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Ferenczi, Zoltán (1907) Petőfi és a socialismus. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (20. 1). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Schmidt, József (1907) Az italiai nyelvcsalád helyzete az indogermán nyelvek körében. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (20. 2). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Asbóth, Oszkár (1907) Szláv jövevényszavaink. I., Bev. és a kükönböző rétegek kérdése. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (20. 3). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Asbóth, Oszkár (1908) A j>gy változás a hazai szlovének nyelvében és a dunántúli magyar nyelvjárásokban. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (20. 10). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Melich, János (1908) Révai Miklós nyelvtudománya. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (20. 4). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Némethy, Géza (1908) Ovidius és Lygdamus. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (20. 5). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Némethy, Geyza (1908) De epodo Horatii Cataleptis Vergilii inserto. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (20. 6). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Goldziher, Ignác (1908) Uri János. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (20. 7). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Horváth, Cyrill (1908) Joannes Vercellensis és a magyar Margit-legenda. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (20. 8). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Vári, Rezső (1908) A ciliciai Oppianus Halieutikájának kézirati hagyománya I. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (20. 9). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Némethy, Geyza (1909) De Ovidio elegiae in Messalam auctore. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (21. 1). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Váczy, János (1909) A nyelvújítás győzelme. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (21. 2). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Hegedűs, István (1909) Menander Redivivus. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (21. 3). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Némethy, Geyza (1909) De sexta Vergilii ecloga. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (21. 4). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Kégl, Sándor (1910) Bhagavadgîtâ. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (21. 5). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Darkó, Jenő (1910) A magyarokra vonatkozó népnevek a bizánczi íróknál. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (21. 6). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Császár, Elemér (1910) Bessenyei akadémiai törekvései. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (21. 7). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Bleyer, Jakab (1910) Hazánk és a német philológia a XIX. század elején : kiadatlan levelek alapján. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (21. 8). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Kégl, Sándor (1911) Emir Khoszrev. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (21. 10). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Vergilius, P. Maro (1911) Catalepton. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (21. 9). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Kallós, Ede (1911) Megjegyzések és excursusok Archilochoshoz. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (22. 1). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Bayer, József (1912) Schiller drámái a régi magyar színpadon és irodalmunkban. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (22. 2). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Vári, Rezső (1912) A ciliciai Oppianus Halieutikájának kézirati hagyománya II. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (22. 3). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Badics, Ferenc (1912) Gyöngyösi István ismert és ismeretlen költeményei. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (22. 4). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Schmidt, József (1912) Kisérlet az idg. gutturális probléma megoldására. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (22. 5). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Rácz, Lajos (1913) Rousseau és Sauttersheim. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (22. 6). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Császár, Elemér (1913) A német költészet hatása a magyarra a XVIII. században. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (22. 7). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Jánosi, Béla (1914) Szerdahely György aesthetikája. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (23. 1). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Szinnyei, Ferencz (1915) Jósika Miklós. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (23. 2). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Darkó, Jenő (1915) Bölcs Leo taktikájának hitelessége magyar történeti szempontból. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (23. 4). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Simonyi, Zsigmond (1916) Jelentéstani szempontok. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (23. 3). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Hegedűs, István (1916) Schesaeus Ruinae Pannonicae czímű epikus költeménye. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (23. 5). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Jánosi, Béla (1916) Schedius Lajos aesthetikai elmélete. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (23. 6). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Fest, Sándor (1917) Angol irodalmi hatások hazánkban Széchenyi István fellépéséig. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (23. 7). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Némethy, Geyza (1918) Coniecturae ad emendandum Firmicum Maternum astrologum. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (23. 8). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Ferenczi, Zoltán (1918) Egy elfeledett regényről : Petrichevich Horváth Lázárnak "Az elbujdosott" cz. regénye. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (23. 9). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Zolnai, Gyula (1920) A -si képző eredete. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (23. 10). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Gyöngyösi, István (1921) Gyöngyösi István ismeretlen elbeszélő költeménye : (Proserpina elragadtatása). Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (24. 1). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Némethy, Geyza (1921) P. Ovidii Nasonis Remedia amoris. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (24. 2). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Némethy, Geyza (1922) Supplementum commentariorum ad Ovidii Amores Tristia et Epistulas ex Ponto. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (24. 3). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Gyomlay, Julius (1923) Epilogomena ad Homerum sive observationes ad elocutionem et compositionem Iliadis et ad quaestionem Homericam. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (24. 4). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Szinnyei, Ferenc (1924) Kármán József és az Uránia névtelenjei. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (24. 5). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Némethy, Geyza (1924) Symbolae exegeticae ad Persii satiras. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (24. 6). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Némethy, Geyza (1925) Addenda commentariis ad carmina Tibulliana. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (24. 7). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Zolnai, Gyula (1926) Mondatátszövődés. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (24. 8). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Szinnyei, Ferenc (1926) A regény : (a belső világ rajza a regényben). Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (24. 9). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Némethy, Geyza (1927) Ad Ciceronis De finibus L. I. 7, 23. et III. 12. 40. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (24. 10). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Huszti, József (1927) Callimachus Experiens költeményei Mátyás királyhoz. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (24. 11). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Vári, Rezső (1927) Klasszika-filológiánk. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (24. 12). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Csűry, Bálint (1929) Érintkezésen alapuló névátvitel. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (24. 13). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Szinnyei, Ferenc (1929) Novella- és regényirodalmunk az abszolutizmus korának elején. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (24. 14). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Förster, Aurél (1932) Az aristotelesi úgynevezett Parva Naturalia szerkezete és keletkezése. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (25. 1). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Petrovics, Elek (1933) Jegyzetek művészetünk történetéhez a XIX. század első felében : (székfoglaló). Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (25. 2). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Zsirai, Miklós (1933) Az obi-ugor igekötők. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (25. 3). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Melich, János (1934) Latinbetűs helyesírásunk eredete. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (25. 4). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Moravcsik, Gyula (1935) A magyar Szent Korona görög feliratai. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (25. 5). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Alszeghy, Zsolt (1935) A XVII. század magyar lírai költészete. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (25. 6). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Szidarovszky, János (1937) Újabb elméletek az indogermán ínyhangokról. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (25. 7). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Brisits, Frigyes (1937) Vörösmarty Mihály és az Akadémia. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (25. 8). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Csekey, István (1937) Liszt Ferenc származása és hazafisága. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (25. 9). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Mészöly, Gedeon (1939) Kölcsey Hymnusa és a Hymnus Kölcseyje. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (25. 10). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Gyomlay, Gyula (1940) Inverziók és choriambusok Arany János tizenkettős verssoraiban. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (25. 11). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Förster, Aurél (1940) A filológia fogalma. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (25. 12). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Zlinszky, Aladár (1941) Petőfi és a zseni-elmélet : (székfoglaló értekezés). Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (26. 1). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Laziczius, Gyula (1942) Általános nyelvészet : alapelvek és módszerek. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (26. 2). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Ivánka, Endre (1942) Szent Gellért görög műveltségének problémája. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (26. 3). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Gáldi, László (1943) Az erdélyi román nyelvújítás. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (26. 4). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Eckhardt, Sándor (1944) Magyar szónokképzés a XVI. századi Strasszburgban. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (26. 5). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Zsigmond, Ferenc (1945) Orosz hatások irodalmunkban. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (26. 6). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Láng, Nándor (1946) Egy pannóniai föliratról : az ábécés föliratok értelmezése. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (26. 7). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Beke, Ödön (1948) Szókincs és néphagyomány. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (26. 8). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Ligeti, Lajos (1948) Egy XII. századi mandzsu-tungúz írás : a "kis" dzsürcsi írás értelmezése. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (26. 9). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Rubinyi, Mózes (1949) Simonyi Zsigmond helye a magyar nyelvtudomány történetében. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből (26. 10). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

This list was generated on Thu Jan 23 01:05:35 2025 CET.