REAL-EOD

Browse by Series

Up a level
Export as [feed] Atom [feed] RSS 1.0 [feed] RSS 2.0
Number of items: 61.

Pauler, Ákos (1911) A logikai alapelvek elméletéhez. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (1. 1). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Medveczky, Frigyes (1913) A római stoicismus társadalmi elméletei : adatok a társadalmi és jogbölcseleti eszmék történetéhez. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (1. 2). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Kmoskó, Mihály (1913) Az emberiség első írott szabadságlevele : (Urukagina Lagasi király reformjai). Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (1. 3). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Balogh, Arthur (1915) Constant Benjámin és az alkotmányos állam tana. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (1. 4). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Pauler, Ákos (1915) A fogalom problémája a tiszta logikában. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (1. 5). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Földes, Béla (1915) A nemzetközi kereskedelem elméletéhez. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (1. 6). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Csekey, István (1916) A magyar pragmatica sanctio írott eredetijéről. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (1. 7). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Fellner, Frigyes (1916) Ausztria és Magyarország nemzeti jövedelme. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (1. 8). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Angyal, Pál (1916) A visszaható erő az anyagi büntetőjogban. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (1. 9). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Buday, László (1917) Népünk halandósági viszonyai. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (2. 1). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Magyary, Géza (1917) A nemzetközi bíráskodás a magyar jogban. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (2. 2). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Földes, Béla (1919) Ricardo, különös tekintettel a háborús közgazdaság kérdéseire. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (2. 3). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Finkey, Ferenc (1922) Büntetés és nevelés. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (2. 4). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Varga, Béla (1922) A logikai érték problémája és kialakulásának története. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (2. 6). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Székely, István (1923) Az apokalyptika a világirodalomban. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (2. 5). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Buday, László (1923) A statisztika munkaköre. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (2. 7). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Pauler, Ákos (1926) Anaxagoras Istenbizonyítéka. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (2. 10). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Dékány, István (1926) Tudományelméleti alapok a társadalomtudományokban. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (2. 8). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Saile, Tivadar Antal (1927) Kőrösy József hatása a statisztika fejlődésére. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (2. 9). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Finkey, Ferenc (1927) A politikai bűncselekmények és a büntetőtörvénykönyv. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (3. 1). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Illés, József (1928) Hajnik Imre és a magyar jogtörténet. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (3. 2). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Navratil, Ákos (1928) Régi igazságok és új elméletek a közgazdaságtanban. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (3. 3). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Varga, Béla (1928) A subsistentia fajai : (adatok a hyparchologiához). Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (3. 4). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Bartók, György (1928) A "rendszer" filozófiai vizsgálata. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (3. 5). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Vinkler, János (1929) Az igazság a polgári perben. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (3. 6). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Tomcsányi, Móric (1929) Rendészet, közigazgatás, bírói jogvédelem. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (3. 7). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Brandenstein, Béla (1929) A cselekvés elméletéről. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (3. 8). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Kenéz, Béla (1930) Európa földbirtokpolitikája a háború előtt és a háború után. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (3. 10). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Finkey, Ferenc (1930) A börtönügy haladása az utolsó száz év alatt. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (3. 11). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Bartók, György (1930) Az Eszme filozófiai vizsgálata. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (3. 9). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Angyal, Pál (1931) A közigazgatásellenesség büntetőjogi értékelése. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (3. 12). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Balás, Károly (1931) Ár-adók és residuum-adók. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (4. 1). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Illés, József (1931) A Quadripartitum közjogi interpolatiói. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (4. 2). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Kornis, Gyula (1931) Az államcélok elmélete és a kulturpolitika. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (4. 3). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Kornis, Gyula (1932) Neveléstörténet és szellemtörténet. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (4. 4). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Finkey, Ferenc (1933) Adatok a bűntettesek jellemcsoportjainak megállapításához. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (4. 5). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Tóth, Lajos (1933) Abszulút és relatív magánjogi jogviszonyok. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (4. 6). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Moór, Gyula (1934) A természetjog problémája. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (4. 10). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Polner, Ödön (1934) A Mária Terézia-rend közjogi jellege. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (4. 7). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Fodor, Ferenc (1934) A Jászság demográfiája a XVII. században. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (4. 8). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Bartók, György (1934) A "szellem" filozófiai vizsgálata. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (4. 9). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Mattyasovszky, Miklós (1935) Természettudomány, mezőgazdasági tudomány, agrárpolitika. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (4. 11). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Bartók, György (1935) A metafizika célja s útjai. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (4. 12). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Surányi-Unger, Tivadar (1935) Gazdasági rugalmasság és változékonyság. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (4. 13). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Bartók, György (1936) A lét bölcseleti problémája. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (4. 14). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Holub, József (1936) Néhány kérdés a leánynegyed köréből. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (4. 15). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Finkey, Ferenc (1937) Jelszavak harca a tüntetőtörvénykönyvek revíziója körül. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (5. 1). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Moór, Gyula (1937) A jogrendszer tagozódásának problémája. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (5. 2). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Bartók, György (1937) Ösztön, tudat, öntudat. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (5. 3). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Irk, Albert (1938) A büntetőjog racionális és irracionális elemei. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (5. 4). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Irk, Albert (1939) Schopenhauer jogfilozófiája. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (5. 5). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Schütz, Antal (1941) Logikák és logika. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (5. 6). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Angyal, Pál (1942) A veszélyfogalom a büntetőjogban. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (5. 10). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Prohászka, Lajos (1942) A platonista Cicero. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (5. 11). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Nizsalovszky, Endre (1942) Az alanyi magánjog és a perjog. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (5. 7). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Angyal, Pál (1942) A joghézag problematikája a büntetőjogban. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (5. 8). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Finkey, Ferenc (1942) Az 1843-i büntetőjogi javaslatok száz év távlatából. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (5. 9). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Gajzágó, László (1943) A nemzetközi jog mivoltáról : a nemzetközi jog leglényegesebb elemei e vonatkozásai és ezeknek mai helyzete. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (5. 12). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Moór, Gyula (1943) A szabad akarat problémája. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (6. 1). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Tomcsányi, Móric (1944) Közjog - magánjog. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (6. 2). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

Révész, Imre (1948) Társadalmi és politikai eszmék a magyar puritánizmusban. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből (6. 3). Magyar Tudományos Akadémia, Budapest.

This list was generated on Fri Apr 19 06:22:46 2024 CEST.