REAL-EOD

Révai Mór szakvéleménye az árú-részletügyletekről szóló törvényjavaslat tárgyában

Révai, Mór János (1903) Révai Mór szakvéleménye az árú-részletügyletekről szóló törvényjavaslat tárgyában. Pallas Nyomda, Budapest.

[img]
Preview
Text
Revai_Mor_Szakvelemeny_a_reszuzletrol.pdf

Download (2MB) | Preview

Abstract

"Meggyőződésem az, hogy a javaslattal azt a célt, hogy a vevőt, illetve a kis embert megóvjuk a mindennemű visszaélések ellen, elérni nem lehet; azok a dispositiók pedig, melyek célja, hogy az eladót az ő nagy kockázataiban megvédjük, a gyakorlati életben a vevők rovására való kizsákmányolás eszközeivé lesznek."

Item Type: Book
Additional Information: Az OSZK példánya
Uncontrolled Keywords: Könyvkiadás, Gazdasági jog Magyar Könyvkereskedők Egylete, könyvkereskedelem, törvényjavaslat, szabályozás, részletfizetés, Magyarország, 1903
Subjects: D History General and Old World / történelem > D0 History (General) / történelem általában
H Social Sciences / társadalomtudományok > HB Economic Theory / közgazdaságtudomány
Depositing User: Zsolt Baráth
Date Deposited: 26 May 2025 12:29
Last Modified: 26 May 2025 12:29
URI: https://real-eod.mtak.hu/id/eprint/20120

Actions (login required)

Edit Item Edit Item